Haberler

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Sektörümüz de; ön sırada yer alan, saygın ve güvenilir bir marka olmak için; müşteri memnuniyetine, kaliteye, gıda güvenliğine, çevreye ve insana değer verme bilinciyle hareket etmek temel amacımızdır.

            Bu amaçla;

Devamını Oku

SOSYAL UYGUNLUK POLİTİKASI

SOSYAL UYGUNLUK POLİTİKASI

Üretimin ve yönetimin her aşamasında “İnsana Değer” prensibi ile hareket eden firmamız için çevreye, çalışanlarına ve topluma saygılı iş ahlakıyla çalışmak çok önemli. Bu politika, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Sözleşmeleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ve ulusal yasalar temel alınarak belirlenmiştir. Bu kapsamda;

Devamını Oku

ŞİKÂYET VE ÖNERİ MEKANİZMASI PROSEDÜRÜ

ŞİKÂYET VE ÖNERİ MEKANİZMASI PROSEDÜRÜ

  1. AMAÇ:

Bu prosedürün amacı;

  • İşletmede çevresel konularla ilgili çevredeki toplulukların kaygılarını ele alacak öneride veya dilekte bulunabileceği bir şikâyet ve öneri mekanizması oluşturmaktır.
  • Bir çalışanın işyerinde yaşayabileceği herhangi endişe, mutsuzluk veya memnuniyetsizlik ile ilgili; rollerine ve kıdemlerine bakılmaksızın şikâyette, öneride veya dilekte bulunabileceği bir şikâyet ve öneri mekanizması oluşturmaktır.

Devamını Oku

2018 YILI SOSYAL UYGUNLUK HEDEFLERİ

2018 YILI SOSYAL UYGUNLUK HEDEFLERİ

  • AYDA BİR DEFA SOSYAL UYGUNLUK KONULARININ ELE ALINACAĞI TOPLANTI YAPMAK
  • TÜM PERSONELİN SOSYAL UYGUNLUK-İSG-ÇEVRE EĞİTİMLERİNİ %15 ORANINDA ARTIRMAK
  • YILDA EN AZ İKİ DEFA HABERLİ-HABERSİZ TEDARİKÇİ DENETİMLERİ YAPMAK
  • İŞÇİLERDEN, ÇEVREDEKİ TOPLULUKLARDAN VE YEREL TOPLUMDAN ŞİRKET VE ÇEVRESEL KONULAR İLE İLGİLİ GELEN ŞİKÂYETLERİ %10 ORANINDA AZALTMAK

Devamını Oku

ŞİKAYET FORMU

ŞİKAYET FORMU

Bu politika ile Polat Balıkçılık olarak şirketimizin sıfır tolerans konularındaki yaklaşımının açık ve net bir şekilde ortaya konulması, şirket imajının korunması sıfır tolerans konularının tanımı ile rüşvet ve yolsuzluk karşıtı yasal düzenlemelere, etik ve mesleki ilkelere ve evrensel kurallara uyumunun sağlanması amaçlanmaktadır. Bu politika ile sıfır tolerans konularının tüm çalışanlarca anlaşılması,  yolsuzlukla mücadelenin, şeffaflığın ve dürüstlüğün şirket değerlerimizin bir parçası olduğunun anlaşılması; etik dışı davranışların, rüşvet ve yolsuzluğun tüm firma faaliyetlerinde önlenmesi için gerekli bilgilendirmelerin yapılması, bu konudaki sorumlulukların ve kuralların belirlenmesi hedeflenmiştir.

Devamını Oku

  • 1
  • 2
  • google analytics kodunuz